$> Wykłady _

Wykłady

Instakod, programowanie od podstaw. Kompleksowy program informatyki dla SP

Przedstawienie założeń InstaKod – programu informatyki dla klas 4-8
– Nauka podstaw programowania jako baza programu,
– Wsparcie i szkolenia dla nauczycieli zarówno już uczących informatyki jak i zmieniających przedmiot,
– Prosty język i środowisko programowania dostępne przez przeglądarkę,
– Zbiór ponad 100 zadań dla każdej klasy z podziałem na lekcje,
– Zadania wprowadzające materiał, dla uczniów na lekcji i do domu
– System prowadzenia zajęć i oceniania uczniów,
– Kładzie podstawy pod Olimpiadę Informatyczną, nie wymagając od nauczyciela olimpijskiego poziomu.

Dowiedz się więcej
Wykłady

Moc wypowiedzi ustnej

Nauczycielu, czy masz wrażenie, że toniesz w powodzi prac pisemnych? Uczniowie ciągle coś piszą, a Ty siedzisz do późna i sprawdzasz stosy prac przy lampce nocnej? Uważasz, że klasy są zbyt liczne, a czas na lekcji nie jest wystarczający, aby Twoi podopieczni mogli skutecznie rozwijać umiejętność wypowiadania się ustnie?
Podzielę się z Tobą moim sposobem na to, jak zachęcić uczniów do komunikowania się za pomocą krótkich nagrań wideo i dyskutowania na inspirujące tematy.

Dowiedz się więcej
Wykłady

Nowoczesne technologie, edukacja i społeczeństwo – czy warto jeszcze uczyć się chińskiego?

W jaki sposób rozwijające się technologie wpływają i w najbliższej przyszłości będą wpływać na nasze życie: pracę, naukę i zabawę? Czy wpływ ten będzie jedynie pozytywny? Czy jako społeczeństwo jesteśmy przygotowani na zachodzące zmiany i związane z nimi zagrożenia? Co możemy zrobić, aby lepiej przygotować na nie siebie i swoich uczniów? Do dyskusji nad tymi kwestiami zachęcam w swoim wystąpieniu.
Serdecznie zapraszam,
Janusz

Dowiedz się więcej
Wykłady

Przedmioty informatyczne po 8-letniej szkole podstawowej. Rozwiązania tradycyjne i elektroniczne

Na spotkaniu omówimy zagadnienie dotyczące nauki przedmiotów informatycznych w liceach i technikach dla absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Zarówno w zakresie informatyki na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, a także kwalifikacji wchodzących w skład zawodów technik informatyk i technik programista. Oferta obejmuje wieloformatowe podręczniki w postaci:
• ebooka online,
• multibooka dostępnego offline i online,
• tradycyjnej drukowanej książki oraz platformę edukacyjną z materiałami i funkcjonalnościami wspierającymi pracę nauczyciela zawierającą: testy online, zadania otwarte oraz szereg pomocnych plików do pobrania.

Dowiedz się więcej
Wykłady

Odkryj magię interakcji z Mentorem!

W tym roku Mentor osiągnął pełnoletność. Co to dla nas znaczy? To kawał historii naszej i naszych Klientów. 18 lat temu w polskich szkołach rządziły zielone kredowe tablice. Dzisiaj – nowoczesne technologie, tablice interaktywne, pracownie językowe i multimedia to już codzienność. To zmiany współczesnej edukacji, której dzisiejszy kształt to również nasz udział. I właśnie o tym m.in. opowiemy podczas wykładu, prezentując najnowszą ofertę naszych rozwiązań oraz opowiemy o tym, jak dynamicznie rozwijamy się projektując i wdrażając coraz to nowe produkty audiowizualne.
Serdecznie zapraszamy!

Dowiedz się więcej
Wykłady

TIK i STEAM w szkole czyli inspiracje Moniki i Sylwestra

Czy stosowanie TIK oraz edukacja STEAM zarezerwowane są jedynie na lekcje informatyki? A może otaczający świat technologii zagościł na dobre w polskiej szkole stając się narzędziem dostępnym dla każdego?

Odpowiedzi udzielą oraz opowiedzą w jaki sposób praktycznie wykorzystywać nowe technologie pomysłodawcy i prowadzący popularny cykl webinariów zatytułowany Mentorowe Inspiracje nauczyciele i e-ksperci: Monika Kapuśniak oraz Sylwester Zasoński.

Serdecznie zapraszamy!

Dowiedz się więcej
Wykłady

Krok w przyszłość – współczesne przestrzenie nauczania

Nauczyciele przygotowują uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym w przyszłości, ale często trudno jest wyobrazić sobie, jaka ta przyszłość będzie, ponieważ świat ciągle się zmienia. W zasadzie, wszystko wskazuje na to, że te działania muszą skupiać się na przygotowaniu uczniów do zawodów, które jeszcze nie istnieją. Dzięki możliwościom, jakie pojawiły się przed nami wraz z nowymi technologiami, przekonaliśmy się, że dla nauczycieli ważna jest nie tylko szeroka znajomość tematyki nauczanego przedmiotu, ale także stałe podążanie za nowoczesnymi trendami w edukacji i przenoszenie poznanych innowacji do klasy lekcyjnej. Podczas spotkania odpowiemy na pytania: Co powinna zawierać współczesna sala lekcyjna i jak przygotować uczniów na wszystko?

Dowiedz się więcej
Wykłady

Klasa przyszłości

Jesteśmy świadkami największej transformacji cywilizacyjnej w historii świata.
W Polsce prowadzonych jest obecnie szereg inicjatyw, które wspierają cyfrową transformację szkoły. Chcielibyśmy przybliżyć je uczestnikom konferencji oraz pokazać jak efektywnie korzystać z ich dobrodziejstw w klasie, również na przykładzie Klasy Przyszłości, nowej Inicjatywy Intela.

Dowiedz się więcej
Wykłady

P.P.J.Z., czyli o tym co mnie napędza

Kiedy ostatni raz miałeś „gęsią skórkę” z frajdy bycia belfrem? Czy Twoje źródło motywacji jest już na wyczerpaniu?
Tak?
To obowiązkowo wpadnij posłuchać jak odkryć i polubić bycie nauczycielem na nowo!
Zdradzę Ci tajny przepis na „magiczny napój Asterixa”.

Dowiedz się więcej

Patronaty

Patronaty medialne

Partnerzy główni

Partnerzy

Organizatorzy