$> Warsztaty _

Warsztaty

Zostań Asem Internetu – pomóż uczniom być bezpiecznymi i odpowiedzialnymi w sieci!

Jak nie straszyć internetem i zachęcać dzieci i młodzież do tego by zmieniały swoje cyfrowe otoczenie na lepsze? Program Asy Internetu zachęca nauczyciel do nauki o cyberbezpieczeństwo od strony pozytywnych wartości: rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi – ważnych zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Podczas warsztatu przetestujemy ćwiczenia oraz narzędzia, które mogą sprawić, że lekcje o bezpieczeństwie będą ciekawsze (m.in. dzięki grom), bardziej praktyczne oraz bliższe temu w co angażują się uczniowie w sieci, a nie tylko temu co sądzą o tym dorośli. Przedstawimy gotowe scenariusze lekcji, które każdy nauczyciel może wykorzystać do poprowadzenia zajęć na temat bezpieczeństwa w sieci (dostosowane do zajęć informatycznych, edukacji polonistycznej, społecznej, technicznej oraz etyki). 

Dowiedz się więcej
Warsztaty

Ogarnij Inżynierię – edukacja STEAM i inżynieria dla dzieci czyli pomysł na nowoczesną edukację

Podczas warsztatów opowiemy jak skutecznie integrować wiedzę z różnych dziedzin, by ułatwić uczniom jej zrozumienie i zapamiętanie.
Pokażemy jak poprzez rozwiązywanie problemów inżynieryjnych, eksperymentowanie, konstruowanie i testowanie można w atrakcyjny dla uczniów sposób realizować podstawę programową.
Opowiemy o zaletach wykorzystania druku 3D w edukacji oraz pokażemy jak włączyć tę technologię do realizacji interdyscyplinarnych projektów.

Dowiedz się więcej
Warsztaty

Od działania do… działania – o kształtowaniu umiejętności informatycznych przez rozwój logicznego myślenia w klasach 1-3

Od działania, do działania – informatyka w klasach 1-3 szkoły podstawowej to nie lada wyzwanie. Choć środków jest coraz więcej, choć coraz łatwiej o materiały i pomoce, zostaje jedna bardzo ważna kwestia… Jak zachęcić dzieci do logicznego myślenia. Jakich środków użyć, by nauka była nie tylko ciekawa, ale dawała dużo radości satysfakcji. Od działania – od liczb, labiryntów i zadań do działania – do programowania.

Dowiedz się więcej
Warsztaty

Zderzenie z drukiem 3D

Intensywny pokaz przedstawiający szczegółowo zasady działania technologii FDM/FFF od projektu po druk. Przedstawione zostaną również inne technologie z uwzględnieniem ich mocnych jak i słabych stron. Podkoniec omówione zostaną pokrótce najnowsze trendy dotyczące technologii druku 3D

Dowiedz się więcej
Warsztaty

Na rybach jak to na rybach – Phishing

Phishing – metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia określonych informacji (np. danych logowania, szczegółów karty kredytowej) albo nakłonienia ofiary do określonych działań. Jest to rodzaj ataku opartego na inżynierii społecznej.
Przygotujemy i przeprowadzimy atak phishingowy na HACKbank w celu dostania sie do systemu bankowego poprzez pracownika banku.

Dowiedz się więcej
Warsztaty

Profesjonalne Laboratorium Informatyczne dla uczniów i studentów oparte na technologii CloudLabs. Praktyczne zastosowanie w GWSH w Katowicach.

Na warsztacie, na prostym przykładzie, uczestnicy doświadczą w jaki sposób może wyglądąć nauka informatyki z wykorzystaniem możliwości drzemiących w indywidualnych wirtualnych laboratoriach komputerowych opartych na technologii CloudLabs. Łącząc tą technologię z metodami e-learningowymi otrzymujemy nowy wymiar edukacji informatycznej, w której podstawową rolę pełnią tzw. szkolenia „On demand“Program warsztatów prowadzący oparł na trzyletnich doświadczeniach wykorzystania technologii CloudLabs na kierunku informatyki w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.Warsztat kierowany jest do nauczycieli informatyki szkół o kierunkach informatycznych.

Dowiedz się więcej
Warsztaty

Narzędzia wspierające naukę programowania w klasach 4-6

Podczas warsztatów pokażę kilka narzędzi, które wspierają nauczanie algorytmiki i programowania w klasach 4-8 szkole podstawowej. Jednym z nich jest polska platforma Pixblocks, która pozwala na programowanie blokowe i tekstowe. Uczestnicy będą mogli stworzyć proste gry z wykorzystaniem zmiennych. Narzędzie to zdecydowanie usprawnia pracę pedagogów – posiada ono bowiem specjalny panel, poprzez który można tworzyć ciekawe, interaktywne lekcje, monitorować postępy kursantów oraz przeprowadzać sprawdziany. Pokażę też inne narzędzia pozwalające programować rozwijać myślenie algorytmiczne oraz programować wirtualnego robota.

Dowiedz się więcej
Warsztaty

Monitor interaktywny w pracy nauczyciela

– Po co nam monitor w szkole? – przykłady zastosowania na wybranych przedmiotach i etapach edukacyjnych.
– Jak zacząć? – pierwsze kroki w pracy z monitorem.
– Interaktywne lekcje – jak aktywizować uczniów na zajęciach z wykorzystaniem monitora Samsung?
Na te pytania odpowiem podczas warsztatów.

Dowiedz się więcej

Patronaty

Patronaty medialne

Partnerzy główni

Partnerzy

Organizatorzy