Warsztat dla:
Nauczycieli wszystkich przedmiotów i poziomów nauczania. Szczególnie zapraszamy nauczycieli informatyki w szkołach ponadpodstawowych.

Opis warsztatu

Być może zastanawiasz się, co nowego można jeszcze powiedzieć o tworzeniu prezentacji. Przecież dziś niemal każdy potrafi przygotować pokaz slajdów. Prezentacja to jednak nie same slajdy, lecz całe wystąpienie wygłoszone z ich wykorzystaniem. Na warsztacie pokażę mniej znane możliwości edytora prezentacji, omówię często pojawiające się błędy oraz pokażę proste techniki, które mogą sprawić, że wystąpienie zostanie zapamiętane na długo.

Omówię także, w jaki sposób pracować z uczniami, by doskonalić ich umiejętności w tym zakresie.

Uwaga!
Każdy uczestnik konferencji będzie mógł otrzymać pierwszą część podręcznika z nowej serii „Informatyka na czasie” dla szkoły ponadpodstawowej (zakres podstawowy), w którym omówione zostały zagadnienia poruszane podczas warsztatów.

W tym celu zapraszamy na nasze stoisko!

Materiały

Nowa seria podręczników do szkoły ponadpodstawowej "Informatyka na czasie"

Webinaria związane z tematem

Zapraszam do obejrzenia zapisu webinarium pt. Sztuka prezentacji. Podczas spotkania poruszone zostały tematy, które będę omawiał także na warsztatach

Prowadzący:
Janusz S. Wierzbicki

 

 

Zapraszam także do obejrzenia zapisu webinarium pt. Informatyka w nowej szkole ponadpodstawowej – zmiany, wyzwania, rozwiązania. 

Jaki uczeń przyjdzie do nowej szkoły ponadpodstawowej? Jakie konsekwencje czekają nas w związku z nową podstawą programową informatyki – szczególnie dla zakresu podstawowego? Jak sprostać związanym z nimi wyzwaniom? Z tymi pytaniami zmierzyliśmy się podczas webinarium. Pokazaliśmy również, w jaki sposób skonstruowaliśmy podręczniki z nowej serii „Informatyka na czasie”, by odpowiadały potrzebom ucznia i nauczyciela oraz korespondowały z odpowiedziami na w/w pytania.

Transmisja na żywo odbyła się: 
25.04.2019 g. 19:00

Prowadzący:
Adam Wilk,
Janusz S. Wierzbicki