Od problemu do programu, czyli jak zacząć programować?

Prowadzący:
Paweł Perekietka

Warsztat dla:
Nauczycieli  informatyki w szkołach ponadpodstawowych.

Opis warsztatu

Nowa podstawa programowa do informatyki wprowadza powszechną naukę programowania w szkołach ponadpodstawowych. Jak bezpiecznie i skutecznie zrealizować te tematy? Jak pracować z klasami humanistycznymi? Podczas wystąpienia o praktycznych aspektach nauczania algorytmiki i programowania. Zaprezentujemy łatwe i nietuzinkowe ćwiczenia, które mogą spodobać się uczniom o różnych zainteresowaniach.

Uwaga!
Każdy uczestnik konferencji będzie mógł otrzymać pierwszą część podręcznika z nowej serii „Informatyka na czasie” dla szkoły ponadpodstawowej (zakres podstawowy), w którym omówione zostały zagadnienia poruszane podczas warsztatów.

W tym celu zapraszamy na nasze stoisko!

Materiały

Nowa seria podręczników do szkoły ponadpodstawowej "Informatyka na czasie"

Webinaria związane z tematem

Zapraszam do obejrzenia zapisu webinarium pt. Informatyka w nowej szkole ponadpodstawowej – zmiany, wyzwania, rozwiązania. 

Jaki uczeń przyjdzie do nowej szkoły ponadpodstawowej? Jakie konsekwencje czekają nas w związku z nową podstawą programową informatyki – szczególnie dla zakresu podstawowego? Jak sprostać związanym z nimi wyzwaniom? Z tymi pytaniami zmierzyliśmy się podczas webinarium. Pokazaliśmy również, w jaki sposób skonstruowaliśmy podręczniki z nowej serii „Informatyka na czasie”, by odpowiadały potrzebom ucznia i nauczyciela oraz korespondowały z odpowiedziami na w/w pytania.

Prowadzący:
Adam Wilk,
Janusz S. Wierzbicki