Jak pozyskać dane do arkusza kalkulacyjnego?

Prowadzący:
Janusz Mazur

Warsztat dla:
Nauczycieli wszystkich przedmiotów i poziomów nauczania. Szczególnie zapraszamy nauczycieli informatyki w szkołach ponadpodstawowych.

Opis warsztatu

Pozyskiwanie, przyswajanie i przekształcanie informacji pochodzących z różnych źródeł jest podstawą naszego uczenia się. Dane, które w różnej formie czerpiemy z otoczenia, możemy łączyć, selekcjonować i analizować. Służą do tego przede wszystkim arkusze kalkulacyjne. Na warsztacie pokażemy, skąd pozyskać wartościowe dane i w jaki sposób możemy wyciągnąć z nich wiedzę.

Uwaga!
Każdy uczestnik konferencji będzie mógł otrzymać pierwszą część podręcznika z nowej serii „Informatyka na czasie” dla szkoły ponadpodstawowej (zakres podstawowy), w którym omówione zostały zagadnienia poruszane podczas warsztatów.

W tym celu zapraszamy na nasze stoisko!

Materiały

Nowa seria podręczników do szkoły ponadpodstawowej "Informatyka na czasie"

Webinaria związane z tematem

Zapraszam do obejrzenia zapisu webinarium pt. Informatyka w nowej szkole ponadpodstawowej – zmiany, wyzwania, rozwiązania. 

Jaki uczeń przyjdzie do nowej szkoły ponadpodstawowej? Jakie konsekwencje czekają nas w związku z nową podstawą programową informatyki – szczególnie dla zakresu podstawowego? Jak sprostać związanym z nimi wyzwaniom? Z tymi pytaniami zmierzyliśmy się podczas webinarium. Pokazaliśmy również, w jaki sposób skonstruowaliśmy podręczniki z nowej serii „Informatyka na czasie”, by odpowiadały potrzebom ucznia i nauczyciela oraz korespondowały z odpowiedziami na w/w pytania.

Prowadzący:
Adam Wilk,
Janusz S. Wierzbicki