Informatyka w nowej szkole ponadpodstawowej – rewolucja czy ewolucja?

Prowadzący:
dr Zbigniew Talaga

Warsztat dla:
Nauczycieli informatyki w liceach i technikach.

Opis warsztatu

Nowa podstawa programowa do informatyki w zakresie podstawowym dla liceum i technikum wprowadza wiele treści nierealizowanych dotąd na tym etapie edukacji. Podczas warsztatu opowiemy, jakie środki, umiejętności i metody nauczania okażą się niezbędne do zrealizowania tych treści w interesujący, przystępny i skuteczny sposób.

Uwaga!
Każdy uczestnik konferencji będzie mógł otrzymać pierwszą część podręcznika z nowej serii „Informatyka na czasie” dla szkoły ponadpodstawowej (zakres podstawowy), w którym omówione zostały zagadnienia poruszane podczas warsztatów.

W tym celu zapraszamy na nasze stoisko!

Materiały

Nowa seria podręczników do szkoły ponadpodstawowej "Informatyka na czasie"

Webinaria związane z tematem

Zapraszam do obejrzenia zapisu webinarium pt. Informatyka w nowej szkole ponadpodstawowej – zmiany, wyzwania, rozwiązania. 

Jaki uczeń przyjdzie do nowej szkoły ponadpodstawowej? Jakie konsekwencje czekają nas w związku z nową podstawą programową informatyki – szczególnie dla zakresu podstawowego? Jak sprostać związanym z nimi wyzwaniom? Z tymi pytaniami zmierzyliśmy się podczas webinarium. Pokazaliśmy również, w jaki sposób skonstruowaliśmy podręczniki z nowej serii „Informatyka na czasie”, by odpowiadały potrzebom ucznia i nauczyciela oraz korespondowały z odpowiedziami na w/w pytania.

Prowadzący:
Adam Wilk,
Janusz S. Wierzbicki